"Ucz się języka polskiego, to nic trudnego!”

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole został zorganizowany konkurs na najładniejszy plakat dotyczący języka narodowego. Uczniowie klas 4-8 przygotowywali prace w grupach. Powstały piękne plakaty zawierające: wiele ciekawostek językowych, związków frazeologicznych, przysłów, trudności ortograficznych i informacji związanych z genezą Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Oprócz języka polskiego, który jest językiem ojczystym większości naszych uczniów, powstały też prace dotyczące języka ukraińskiego i białoruskiego. Dzięki tym projektom, wywieszonym na korytarzu II piętra, wszyscy możemy bliżej poznać język swój i naszych sąsiadów.

21 lutego odbył się także emocjonujący turniej dla klas 6-8. Trzyosobowe zespoły rozwiązywały quizy: o frazeologizmach i przysłowiach, interpunkcyjne zagadki, kahoot ortograficzny oraz językowe pułapki. Klasy 4-8 z zaangażowaniem kibicowały drużynom. Pierwsze miejsce zdobyły klasy VIII a i VIII b. Gratulujemy zwycięzcom ;-)