Książki nie gryzą...

KSIĄŻKI nie gryzą... one POŁYKAJĄ w całości!

W kwietniu – miesiącu poświęconym książce - w naszej szkole odbyło się wiele akcji promujących czytelnictwo. W dobie wszechobecnego internetu, kiedy jesteśmy jakby „przyklejeni” do smartfonów, kierujemy swój wzrok ku KSIĄŻCE – pięknie wydanej, pachnącej farbą drukarską…Mimo, że zauważamy spadek czytelnictwa, szczególnie w starszych klasach, są wśród naszych uczniów prawdziwe „perełki”. W niektórych klasach powstały nieformalne kluby książki. Uczniowie wymieniają się tytułami, zarażają innych czytaniem, gromadzą własne domowe biblioteczki. Na zajęciach kształtujących kreatywność w klasach ósmych chętne osoby opowiedziały o swoich ulubionych książkach. W młodszych klasach uczniowie wykonali ciekawe lapbooki prezentujące najciekawsze lektury.

Cieszymy się z każdego nowego i świadomego czytelnika!!!

Nauczyciele poloniści