Bożonarodzeniowe jasełka i kolędowanie

Boże Narodzenie jest w Polsce najbardziej lubianym świętem. Wiąże się z nim wiele dawnych obrzędów i zwyczajów, które w ciągu wieków wzbogacały i upiększały to święto, czyniąc je coraz bardziej miłym i radosnym. Nieodłącznym elementem tego świątecznego czasu są jasełka i kolędowanie.
W naszej szkole magię świąt można było już poczuć w środę tj. 21.12.2022 za sprawą jasełek wystawionych przez uczniów klasy III A, którzy z ogromnym zaangażowaniem i przejęciem czterokrotnie odegrali swoje role wcielając się w postacie biblijne.
Jasełka obejrzały nasze szkolne przedszkolaki, wszyscy uczniowie edukacji wczesnoszkolnej no i oczywiście rodzice uczniów z klasy III A.
Wszyscy widzowie aktywnie uczestniczyli w śpiewanie pięknych kolęd i pastorałek. Na koniec każdego przedstawienia posypały się gromkie brawa i podziękowania. Szczególnie wzruszeni i dumni byli rodzice, którzy z łezką w oku spoglądali na swoje pociechy.

Natomiast 22 grudnia tradycyjnie nadszedł czas na kolędowanie! Do klas przybyła Maryja z Jezusem w asyście aniołów i pasterzy. Uczniowie kl. 8 b odwiedzili wszystkie klasy z dobrym słowem i kolędą.