Z wizytą w Wiosce Świętego Mikołaja

Nadeszła zima, czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Dnia 14 grudnia 2022 r. dzieci z klas II i III pojechały na wycieczkę do Wioski Świętego Mikołaja w Majątku Howieny.
Od samego początku poczuliśmy świąteczną atmosferę i magię tego miejsca. Powitały nas Elfy i zaprosiły na gorącą herbatkę i pierniczki. Później poznaliśmy prawdziwego Świętego Mikołaja. Każdy miał chwilę, aby zrobić z nim zdjęcie. Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach z lepienia pierników oraz pisaliśmy list do Świętego Mikołaja. Bawiliśmy się z Elfami oraz mogliśmy kupić pamiątki w świątecznym sklepiku. Potem odwiedziliśmy Mikołajową Pocztę, tam Renifer ostemplował nasze listy i wrzuciliśmy je do skrzynki. Kolejną atrakcją było zwiedzanie Szopki Bożonarodzeniowej. Zziębnięci i głodni mogliśmy się ogrzać przy ognisku i upiec kiełbaski. Ostatnim punktem naszej wycieczki była przejażdżka wśród niesamowitej zimowej scenerii. Na zakończenie otrzymaliśmy Certyfikaty Honorowego Gościa Wioski Świętego Mikołaja. Pod szkołą spotkała nas jeszcze jedna niespodzianka. Każdy otrzymał piękną piernikową choinkę- prezent od Biura Podróży "Junior".
Wycieczka dostarczyła nam wiele wspaniałych wrażeń i niesamowitych wspomnień.