Wycieczka na Mazury

W środę 14.06.2023r. odbyła się wycieczka szkolna na Mazury. Wzięli w niej udział uczniowie klasy 2a, 3a i 3b. Wycieczka miała charakter turystyczno-edukacyjny. W programie znalazły się miejsca związane z dziedzictwem kulturowym naszego kraju, które sprzyjały rozwijaniu aktywności poznawczej oraz zainteresowań różnymi dziedzinami życia.
Uczniowie zwiedzili z przewodnikiem Wilczy Szaniec - miasteczko bunkrów otoczone lasem, jeziorami i bagnami. Dzieci poznały szczegóły dotyczące największej i najbardziej rozpoznawalnej polowej kwatery dowodzenia Adolfa Hitlera. Dowiedziały się o sposobie powstawania bunkrów, rozwiązaniach technicznych, sposobach kamuflażu oraz o tym, jak żył niemiecki dyktator.
Po solidnej dawce wiedzy historycznej uczniowie udali się na długo wyczekiwany obiad, który wyjątkowo smakował także szkolnym „niejadkom”.
Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele gatunków zwierząt, które poznali w czasie zajęć w szkole. Przewodnik szczegółowo opowiadał o zwierzętach, ich biologii, zwyczajach oraz potrzebie ochrony.
Wisienką na naszym wycieczkowym torcie był rejs statkiem Jeziorem Nidzkim. Z pokładu statku podczas godzinnego rejsu podziwialiśmy mazurskie krajobrazy na tle zachodu słońca.
Zachwyceni urokiem Mazur wsiedliśmy do autokaru i udaliśmy się w drogę powrotną do Białegostoku.
Był to dzień pełen wrażeń i na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników wycieczki.