Z wizytą w Warszawie

Jak można ciekawie i radośnie spędzić dzień? Na przykład wybierając się na wycieczkę. Oczywiście potrzebne jest też zgrane i miłe towarzystwo. Tak było 8 kwietnia 2022 r., kiedy to uczniowie z klasy 2a, 2b i 3a wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Byli już tam w tym roku szkolnym, więc zgranie wszystkich było jeszcze lepsze. Program był oczywiście inny i jak twierdzą uczestnicy rewelacyjny.
Wszystkich zachwycił spektakl pt. „Ferdynand Wspaniały” w Teatrze Polskim. Świetną grę aktorską mogli podziwiać będąc bardzo blisko sceny, prawie zaglądając w oczy aktorom.:) Efekty specjalne i dawka humoru wprawiły widzów w radosny nastrój, A aktorzy przekazali wiadomość, że są zachwyceni taką publicznością. Aż miło usłyszeć. ;)
Kolejną atrakcją była gra miejska w Parku Łazienkowskim. Podzieleni na grupy uczniowie, wybrawszy swojego lidera, mieli do wykonania zadania. I to nie było łatwe, bo po parku mieli poruszać się kierując się mapą (otrzymaną po przekazaniu hasła dla odszukanego pana w meloniku). Ale było emocji!!! Zadania z mapą zaliczone na 6.
I na koniec niesamowita nauka przekazana w niezwykły sposób. W planetarium można się było poczuć prawie jak w kosmosie. Cudowne widoki nieba i w przystępny sposób przekazana wiedza o Słońcu, Ziemi i Księżycu. A wszystko to wyświetlone na ogromnej kopule. Usadowieni w wygodnych rozłożonych do leżenia fotelach i mali i duzi zachwycali się pięknem gwieździstego nieba i ciekawostkami związanymi z kosmosem.
Oczywiście był czas na posiłek, zakupy pamiątek, a przede wszystkim na bycie razem, rozmowę, wspólnie radośnie i interesująco spędzony czas. Ta wycieczka na pewno na długo zostanie w pamięci.

*Ogromne podziękowania dla Banku PKO BP, który zasponsorował 20 biletów na spektakl „Ferdynand Wspaniały”.
Zapraszamy do szkolnego blogu SKO Strzał w 15 - Szkolne Blogi i prosimy o głosy.