Warsztaty pt. ,,Trening Pewności Siebie”

Na początku kwietnia bieżącego roku w naszej szkole gościliśmy specjalistów z Ośrodka Profilaktyki i Terapii dla Młodzieży i Dorosłych ETAP w Białymstoku. Pod okiem psychoterapeutów odbyły się warsztaty pt. ,,Trening Pewności Siebie” i dotyczyły one pracy nad emocjami zarówno tymi przyjemnymi jak i nieprzyjemnymi. Ponieważ, z ostatnimi trudno jest sobie samemu radzić, gdy doświadcza się ich przeżywania w taki sposób, jak: wyśmianie, upokorzenie, izolowanie się bądź odizolowanie od grupy rówieśniczej. Grupa uczniów była bardzo zadowolona ze spotkań. Na koniec wszyscy otrzymali imienne dyplomy ukończenia TPS.

Następnie, w tych samych dniach uczniowie z klas V-VII pracowali z trenerkami z ETAP-u nad asertywnością, aby w sposób otwarty wyrażać swoje myśli, odczucia i przekonania oraz nad pozytywną komunikacją, która pełni ważną rolę w kształtowaniu poczucia własnej wartości.

Wszystkie spotkania z młodzieżą miały na celu wzmocnienie poczucia <JA> każdego z uczestników.

psycholog szkolny Ewa Ćwilich

pedagog szkolny Małgorzata Bogdanowicz