Teatr w przedszkolu

Dnia 12.03.2024 r. oddziały przedszkolne w SP 15 odwiedził teatr ,,Efekt" ze spektaklem ,, Wielkanocna bajeczka czyli jak pisanka powstała z jajeczka".

Przedszkolaki poznały niezwykle zabawną i pouczającą historię Wielkanocy przedstawioną przez wesołego Pajączka Romka– naocznego świadka wydarzeń. Główna bohaterka "Kokoszka" początkowo nie lubiła Wielkanocy i chciała zepsuć całe Święta bo smucił ją fakt że ktoś bez pytania zabiera jej jajka. Kokoszka zwracała na siebie uwagę bo czuła się samotna, robiła wszystko tak, by przeszkodzić pozostałym w przygotowaniach do Wielkanocy. Babcia z Dziadkiem którzy byli narratorami tej bajki pomogli zrozumieć dzieciom że każdy może się zmienić i zasługuje na drugą szansę oraz że nikt w Święta nie powinien być sam.
Spektakl przybliża w sposób zrozumiały dla dzieci zwyczaje i tradycje związane z Wielkanocą.
Wszystkie dzieci z zaangażowaniem oglądały spektakl. Był też moment w którym dzieci łapały jajka i pomogły Babci pomalować pisanki.