Szkolna Kasa Oszczędności

OSZCZĘDZAMY, OSZCZĘDZAMY
I NOWYCH UCZNIÓW DO SZKOLNEJ KASY OSZCZĘDNOŚCIOWEJ ZAPRASZAMY

Szkolna Kasa Oszczędności, czyli popularne SKO to w naszej szkole już tradycja. Dobra tradycja, którą pielęgnujemy od wielu lat współpracując z Bankiem PKO BP. Z roku na rok powiększa się też grono naszych Sko-wiczów. Dzieci mają przy tym mnóstwo radości, przeliczają swoje oszczędności, opowiadają sobie na co zbierają, ile jeszcze potrzebują zgromadzić oszczędności. A my się cieszymy, że budujemy w nich zdrowe poczucie wartości pieniądza oraz umiejętność spokojnego dążenia do wyznaczonego celu, a także umiejętność czekania i systematycznego oszczędzania. Te wszystkie umiejętności bardzo przydadzą się im w dorosłym życiu i wierzymy, że zaowocują mądrością i zaradnością życiową. Jak mówią przysłowia „Z pustego i Salomon nie naleje”, a „Kto oszczędza w SKO, temu grosza rośnie sto!”

I rzeczywiście!! Za zaangażowanie i propagowanie oszczędzania w ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła otrzymała w nagrodę „Srebrną Odznakę” oraz 2000 zł.
Zachęcamy, więc wszystkich uczniów, którzy jeszcze do tej pory nie rozpoczęli oszczędzania z SKO do wypełnienia deklaracji (należy pobrać u opiekunów SKO) i do systematycznego oszczędzania w Szkolnej Kasie Oszczędnościowej. Wszystkim tym, którzy już oszczędzają życzymy, by pieniążki na ich kontach rosły tak szybko, jak przysłowiowe „grzyby po deszczu”

Opiekunowie SKO: Ewa Stemporowska i Katarzyna Herbreder