Spotkanie z pisarką w bibliotece szkolnej

19.10.2021 r. w naszej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z pisarką panią Agnieszką Suchowierską, w którym uczestniczyła klasa IVa.
Nie często w naszej szkole, gościmy pisarza, więc ciekawość uczestników była zrozumiała. Dzieci zadawały mnóstwo pytań. Najbardziej interesowało ich: Jle zarabia pisarz? Jak długo pisze książkę? Skąd czerpie pomysły?
Jako, że p. Agnieszka przez 20 lat była nauczycielką, żadne pytanie nie było dla niej zaskakujące. Z cierpliwością odpowiedziała na wszystkie. Gdy już ciekawość została zaspokojona, opowiedziała o swoich książkach dla dzieci: "Mat i świat", "Ada Judytka i zaginiony tałes" i o najnowszej "Miasto ze złotym sercem". Opowieść o Białymstoku dopełniła prezentacja, ukazująca nasze miasto w dawnych czasach i piosenka M. Fogga "Serce". Jeśli chcecie wiedzieć dlaczego Białystok zyskał tak pięknie miano, koniecznie przeczytajcie tę książkę. Możecie ją wypożyczyć w naszej bibliotece.
Na koniec uczniowie klasy IV a podziękowali pani Suchowierskiej za interesujące spotkanie. Niektóre dzieci kupiły książkę i otrzymały pamiątkowy autograf.
Spotkanie z pisarką na długo zostanie w naszej pamięci.