Pierwsza pomoc ratuje życie!

W lutym klasa ósma w ramach lekcji edukacja dla bezpieczeństwa oraz zajęć z pierwszej pomocy pod kierunkiem Pana Jarosława Gesinowskiego – Strażnika Miejskiego wzięła udział w spotkaniu, na którym podzielił się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem dotyczącym udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Spotkanie miało charakter praktyczny, w jego trakcie uczniowie sami próbowali udzielać pomocy wykorzystując defibrylator AED, ćwiczyli na fantomie "noworodku" oraz uczyli się udzielać pomocy w przypadku zadławień. Pan Jarosław wyjaśnił nam również sporo kwestii związanych z wzywaniem pomocy lub zachowaniem się w sytuacji, która wymaga od nas interwencji.
Nie bójmy się udzielać pierwszej pomocy! Takie zajęcia praktyczne są dobrą okazją żeby rozszerzyć swoje umiejętności w tej kwestii. Praktyka może nam tylko pomóc w momencie kiedy będziemy musieli wykorzystać to co przećwiczyliśmy aby uratować innego człowieka.
Pedagog i psycholog szkolny