Pasowanie na czytelników uczniów klas I

13.02.2024 r. w czytelni odbyło się pasowanie uczniów klas I na czytelników szkolnej biblioteki. Prowadziły tę uroczystość uczennice kl. IV a: Kornelia i Sabina. Dzieci wzięły udział w zabawie „Skojarzenia”. Chętnie podawały wyrazy związane ze słowem „biblioteka”. Poradziły sobie również z lekturą Justyny Bednarek „Niesamowite przygody 10 skarpetek …”. Wykazały się przy tym umiejętnością samodzielnego czytania. W wypożyczalni odnalazły wskazane przez starsze koleżanki książki na półkach. Deklamacja wierszy J. Tuwima „Okulary” oraz J. Brzechwy „Samochwała” przez prowadzące uczennice wprowadziły wszystkich w miły nastrój. Książka jako bohater tego spotkania skierowała do pierwszoklasistów 6 pytań. Z odpowiedzią na nie było problemu. Dzieci obejrzały teledysk z piosenką „Mała książka wielki człowiek” w wykonaniu Mieczysława Szcześniaka. Otrzymały w prezencie książkę Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza”  wraz z przewodnikiem dla rodziców „Kochasz/ Czytaj razem z dzieckiem” wydanej przez Instytut Książki. Po części oficjalnej uczniowie przeszli do wypożyczalni, aby wejść w rolę nowego czytelnika.

Pasowanie na czytelnika klasa Ib

Pasowanie na czytelnika klasa Ia