"Uroczyście biją dzwony
w mieście flagi rozciągnięto ....
i me serce się raduje,
bo obchodzę Polski święto."

W czwartek, 10 listopada serca wszystkich uczniów zabiły mocniej. Odświętnie ubrani, w pięknie udekorowanej szkole obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym dniu świętowaliśmy na każdym poziomie edukacyjnym.
Klasy I - III obejrzały inscenizację przygotowaną przez uczniów z klasy III A i III B. Była to krótka lekcja historii zakończona pięknym tańcem z białymi i czerwonymi szarfami.
Klasy IV-VIII podziwiały wzruszającą część artystyczną przygotowaną przez uczniów klasy V A i chór SP 15. Uczniowie wysłuchali wspomnień Dębu, Sosny, Topoli i Brzozy, czyli cichych świadków polskiej walki o niepodległość Ojczyzny. Chór żołnierzy odśpiewując pieśni patriotyczne: ,,My, Pierwsza brygada” "Piechota"  przypomniał o odwadze, poświęceniu i oddaniu Polaków, a Krakowianka uświadomiła nam jak: ,,Piękna jest nasza ziemia”. Na szczególną uwagę zasługiwał też duet – Wiktorii  i Aleksandry, które poruszająco zaśpiewały pieśń ,,Wojenko, wojenko”.
Przedszkolaki do wspólnego, popołudniowego świętowania zaprosili rodziców. Wszystkie grupy pięknie zaśpiewały hymn oraz pieśni patriotyczne a maluchy wyrecytowały wiersz "Katechizm polskiego dziecka". Dumni rodzice z wielkim przejęciem podziwiali swoje pociechy a Pani Dyrektor nagrodziła wszystkie przedszkolaki drobnym upominkiem, zasponsorowanym przez Radę Rodziców.

Życzymy Ci Polsko,
aby już nigdy nikt