"Łańcuch dobra" - akcja charytatywna

Nasza szkoła wraz z oddziałami przedszkolnymi wzięła udział w akcji charytatywnej ,,Łańcuch Dobra" organizowanej przez Fundację Pro Salute. Akcja była związana z biciem rekordu długości łańcucha choinkowego z papieru, osiągniętego podczas V edycji akcji, czyli długości 127 km 820 m 60 cm.
Idea bicia rekordu to zadanie symboliczne - ma pokazać dzieciom z dystrofią, że nie są samotne w swojej chorobie, że jest ogrom ludzi o wielkich sercach, którzy są z nimi, którzy wierzą w nich, są dla nich wsparciem i którzy też podejmują trud walki, może nie z nieuleczalną chorobą, ale z dużym wyzwaniem, jakim jest stworzenie możliwie jak najdłuższego łańcucha - w ten sposób chcemy dać im sygnał, że jak nam uda się zmobilizować dużo osób do zrobienia długiego łańcucha, to oni dadzą radę walczyć z chorobą. Z roku na rok dzieci z DMD borykają się z coraz większymi problemami - narastają nie tylko objawy choroby, ale i wzrasta świadomość dzieci o chorobie i jej skutkach - stad chcemy pokazać, że jak nam uda się pobić rekord Łańcucha Dobra z poprzedniego roku, tak im uda się pokonać kolejne problemy.
Wspólnymi siłami udało nam się stworzyć łańcuch długości 271,5 m. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z akcji.

film z akcji