"Jak nie czytam, jak czytam"

Akcja „Jak nie czytam, jak czytam” odbywała się w całej Polsce co roku w latach 2016-19. Rekordowo uczestniczyło w niej 459 tys. osób, głównie dzieci i młodzieży. Później uniemożliwiła ją pandemia.
Nasza szkoła brała udział w poprzednich edycjach, więc postanowiliśmy włączyć się i w tym roku. 7 czerwca 2023 r. w salach lekcyjnych lub na łonie natury uczniowie czytali przyniesione przez siebie książki. Mamy nadzieję, że czas spędzony z książką przyniesie wiele korzyści.

Głównym celem akcji jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką. Chcemy dać każdej uczennicy i uczniowi okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych, niecodziennych, bardziej lub mniej rozrywkowych okolicznościach. Akcja ma również za zadanie zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania i traktują je jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy ich, lecz motywujmy.