Dzień integracji

7 czerwca 2023r. w naszej szkole odbył się ,,Dzień integracji”.

Uczniowie obejrzeli prezentacją o Ukrainie, którą wykonała uczennica z klasy VIII. Na apelu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Ukraina w moich oczach". Pani dyrektor Alicja Sitko wręczyła dyplomy i nagrody laureatom i podziękowała wszystkim za udział.
Uczniowie z Ukrainy zaprezentowali swoje talenty artystyczne. Melania z klasy VIb zaśpiewała dwie piosenki, po polsku i ukraińsku, a Makar z klasy IIIb zagrał utwór na gitarze.

Na pierwszym piętrze odbywał się kiermasz ciast. Można było skosztować słodkich wypieków przygotowanych przez nauczycieli i rodziców dzieci z Ukrainy. Każda z klas przygotowała plakaty o Ukrainie, które zostały wyeksponowane na sztalugach. Dzięki takim działaniom lepiej poznajemy kulturę i zwyczaje naszych szkolnych kolegów i koleżanek z Ukrainy.

Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy z @fundacjaoknonawschod, dofinansowano ze środków rezerwy Funduszu Pracy - Integracja cudzoziemców w społeczeństwie w ramach konkursu "Razem Możemy Więcej".