Diligentiae 2023

4 września 2023 roku podczas uroczystości w Szkole Podstawowej nr 49 w Białymstoku zostali wyróżnieni najlepsi uczniowie oraz ich mistrzowie – nauczyciele towarzyszący młodzieży na drodze rozwoju. Miło nam poinformować, że medale „Diligentiae – za pilność” z rąk prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego otrzymała uczennica naszej szkoły Olga Leończuk z klasy 8A oraz jej wychowawczyni Jolanta Potęga. Ola wyróżnia się pracowitością i zaangażowaniem w naukę oraz życie szkoły. Zawsze terminowo i wzorowo wywiązuje się z podjętych przedsięwzięć. Wielokrotnie reprezentowała klasę w konkursach i turniejach językowych, czytelniczych, religijnych. Bierze aktywny udział w organizacji imprez klasowych i szkolnych. Jest bardzo zaangażowana społecznie. Aktywnie uczestniczy w zbiórkach surowców wtórnych, w akcjach pomocy dzieciom czy zwierzętom w schroniskach. Dzięki własnej kreatywności potrafi pogodzić codzienne obowiązki edukacyjne z dodatkowymi wyzwaniami stawianymi przed nią. Z ogromną sympatią i otwartością dzieli się swoją wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami z innymi. Koledzy i koleżanki zawsze mogą liczyć na jej pomoc. Dla innych uczniów jest wzorem do naśladowania. Swoją otwartością zjednuje sympatię oraz szacunek nauczycieli, kolegów i koleżanek.

Wyróżnienie „Diligentiae – za pilność” w formie okolicznościowego medalu i certyfikatu przyznawane jest przez Prezydenta Miasta Białegostoku co roku – od 2004 r.

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Marii Skłodowskiej-Curie

ul. Władysława Broniewskiego 1