"Czysty Białystok 2021"

Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy przystąpili do wrześniowej kampanii „Czysty Białystok – 2021”. „Czysty Białystok” jest lokalną akcją związaną z promocją ochrony środowiska i ma na celu budowanie świadomości proekologicznej oraz zachęca do wspólnego posprzątania terenu w swoim sąsiedztwie.
Uczniowie klas IV-VI zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki sprzątali teren wokół szkoły oraz pobliskiej okolicy. Akcję rozpoczęto pogadanką na temat bezpieczeństwa oraz celów głównych akcji. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów naszej szkoły zebrano 16 worków pełnych odpadów. Wszyscy pracowali solidnie i z zapałem, mając świadomość, że chcą dbać o swoją przyszłość. Taka akcja jest dowodem na to, że lubimy wspólnie działać.
                                                                                                                                           szkolny koordynator akcji – Aneta Letko