3.edycja akcji czytelniczej "Rozczytane Podlaskie"

Nasza biblioteka wzięła po raz kolejny udział w 3.edycja akcji czytelniczej "Rozczytane Podlaskie". Promowaliśmy twórczość Tomasza Samojlika -uznanego autora komiksów i książek dla dzieci młodszych, pochodzącego z naszego regionu.

W spotkaniach w bibliotece uczestniczyły klasy Ia, Ib, IIa, IIIa.
Nauczyciele bibliotekarze przybliżyli postać Tomasza Samojlika, opowiedzieli o spotkaniu z pisarzem w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły w 2014 roku i pokazali otrzymany autograf, który widnieje w kronice biblioteki.
Dzieci obejrzały książki pana Samojlika, które znajdują się w naszej bibliotece i zostały zachęcone do ich przeczytania. W klasach I i II czytaliśmy książkę "Bagienny łoś" cz. 4 serii Żubr Pompik-Wyprawy, poznając Biebrzański Park Narodowy. Jeśli ktoś będzie chciał poznać inne parki narodowe, sięgnie do następnych 22 części.

W klasie III chętni uczniowie czytali książkę "Tarmosia", poznając zwyczaje i życie borsuków.

Na koniec dzieci obejrzały prezentację, wykonaną przez uczniów SP 45 zachęcającą do przeczytania książki o przygodach żubra Pompika w Wigierskim Parku Narodowym i fragment filmu animowanego, który powstał na podstawie książki "Żubr Pompik".
Sympatyczni bohaterowie wzbudzili w uczniach zainteresowanie i ciekawość. Mamy nadzieję, że książki pana Tomasza Samojlika będą chętnie czytane i wypożyczane.