XIII Międzyszkolna Parada Postaci Literackich

15.04.2024 r. w SP 15 odbył się finał XIII edycji międzyszkolnego konkursu “Parada Postaci Literackich”. Honorowy Partonat nad konkursem po raz kolejny objęli: Prezydent Miasta Białegostoku www.bialystok.pl, Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki w Białymstoku, CEN w Białymstoku, Towarzystwo Bibliotekarzy Szkół Polskich.

Na scenie zaprezentowali się uczniowie i uczennice klas III z SP 7, SP 15, SP 16, SP 24, SP 37, SP 45 i SP 48 z Białegostoku. Jury podczas zgodnych i spokojnych obrad postanowiło nagrodzić występ Marcina P. z SP 45, który wcielił się w Juliana Tuwima, Kamila P. również z SP 45, który stał się na chwilę podróżnikiem Kazimierzem Nowakiem, Zosię Ż. z SP 24 za prezentację Mai z książki “Tajemnice maskarady” oraz Wiktorię R. z SP 16 za rolę Detektywa Pozytywki.
Wyróżnienie przypadło: Małgorzacie Sz. z SP7, Hani R. z SP 7, Emilii T. z SP 15, Julii Ch. z SP 15, Zosi K. z SP 24, Natalii S. z SP 48 oraz Grzegorzowi S. z SP 37.

Występy uczestników oceniało jury: p. Agnieszka Możejko-Szekowska z Teatru Dramatycznego w Białymstoku oraz p. Magdalena Kraszewska i p. A. Juszkiewicz z CEN w Białymstoku.

Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom: Radzie Rodziców SP 15, Urzędowi Miejskiemu w Białystoku, Teatrowi Dramatycznemu w Białymstoku, firmie SEBEX. Dzięki wsparciu tych instytucji wszyscy nasi uczestnicy zostali nagrodzeni.

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom bardzo gratulujemy i zapraszamy za rok!!!