Światowy Dzień Tolerancji

Dzień 16 listopada w kalendarzu nazwany jest Światowym Dniem Tolerancji ustanowionym przez UNESCO. Cel tego święta jest promowanie szacunku i akceptacji wobec drugiego człowieka bez względu na różnorodność kultur na świecie. Święto jest przeciwwagą i odpowiedzią na wszechobecną nietolerancję.

W tym dniu gościliśmy w naszej szkole funkcjonariuszki Policji z Wydziału Prewencji KMP w Białymstoku. Prelekcje odbyły się w klasach IV-V. Uczniowie wspólnymi siłami mówili o swoich uczuciach tworząc koronę drzewa.

Młodsi uczniowie naszej szkoły w klasach I-III świętowali wraz z wychowawcami. Została przeprowadzona lekcja, gdzie dzieci obejrzały film pt. ,,Urodziny Maćka, czyli krótka historia o tolerancji” i wysłuchały bajki terapeutycznej ,,Kłapouszek”. Następnie wykonały przepiękną pracę plastyczną.

M. Bogdanowicz

M. Surmacewicz